PLASHLIGHTS 40W Low Profile LED Spreader Light – 120 Scene Flood – White Housing | 40-LP-SC-WHT
SKU PLA40-LP-SC-WHT Categories ,
Description
Additional information
Weight 10 lbs
Item Name
LED Spreader Light
Manufacturer
UPC
Model
40-LP-SC-WHT
Voltage Rating
9 to 36 VDC
Amperage Rating
3.2 A at 12 VDC
Wattage
40 W
Lamp Wattage
10 W
Lamp Type
LED
Light Output
5200 Lumens
Average Life
50000 hr
Dimensions
4.81 in W x 2.25 in H